Дневниците на гроздето

За подложка се използва обикновено пръчка, която е засадена преди две години.

След покарването на пъпките в почвата се увеличава опасността от оронването им, а евентуалните валежи през този период предизвикват масовото им загниване. Тези повреди засягат предимно главните пъпки, които се развиват по-рано и са най-родовити.

Какви народни средства се ползват срещу болестите по лозите

В обратния случай, ако не се направи нищо, броят на безплодните леторасли ще стане толкова голям, че ще бъде много трудно да се справите с тях.

Преди присаждането важно е и да полеете лозата, за да можете да осигурите влага в растението;

Празник „ЕКО кошница, моля!“ събира в Елхово производители, преработватели и любители на чистите местни храни

Поради тази причина се извършва още една пролетна обработка, предимно с култиватори.

Съществуват два начина за присаждане на зелено – обикновена копулация и на разцеп.

Друг метод за съхранение на джибрите е покриването им със слама и замазването им с кал, като отгоре отново се нанася пласт пясък. Този пласт ще запълни появилите се пукнатини в замазката.

Когато искаме да облагородим вече съществуващо лозово насаждение или лози, то тогава можем да изберем от два начина – със зрели или пък зелени резници.

Торенето на лозата трябва да започне още преди засаждането и, като се извършва запасяващо и припосадъчно торене.

Там където опасността от измръзване през зимата е голяма, лозите се отглеждат приземно и през есента след листопада се загрибват.

Още интересни статии по темата На какви разстояния се засаждат на лозите? - ЛОЗАРСТВО Даниел Стоенчев Избор на място за засаждане на ново лозе - ЛОЗАРСТВО Даниел лозя Стоенчев Цъфтеж и оплождане на лозите - ЛОЗАРСТВО Даниел Стоенчев

Информацията в страницата може да бъде променяна по всяко време, като не е задължително промените да бъдат анонсирани в страницата. Запитване

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Дневниците на гроздето”

Leave a Reply

Gravatar